Results For
UW Cherry Blossom Run

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                      Gender City              State Chip       Pace    Age Division Division 
                                                                    Time                   Place             
===== ==== ========================= ====== ================= ===== ========== ======= === ======== ======== 
1     4368 Timur Alperovich          M      Seattle           WA    0:19:39.14 6:20    34  1        M 30-34  
2     4317 Joseph Smith              M      Shoreline         WA    0:20:10.08 6:29    44  1        M 40-44  
3     4399 Ryan McIrvin              M      Renton            WA    0:20:15.81 6:31    38  1        M 35-39  
4     2227 Nicole Berlin             F      Bellingham        WA    0:21:31.35 6:56    32  1        F 30-34  
5     4410 Jessica Schroeder         F      Mercer Island     WA    0:22:07.86 7:07    34  2        F 30-34  
6     4437 Linsey Sullivan           F      Seattle           WA    0:22:40.86 7:18    29  1        F 25-29  
7     4341 Chris Eby                 M      Seattle           WA    0:22:44.51 7:19    29  1        M 25-29  
8     4436 Karl Neumann              M      Seattle           WA    0:23:00.69 7:24    31  2        M 30-34  
9     4390 Luis Zurita               M      Lynnwood          WA    0:23:25.58 7:32    31  3        M 30-34  
10    4352 Hayden Goldberg           M      Kirkland          WA    0:23:56.32 7:42    17  1        M 15-19  
11    4396 Kristelle Harrington      F      Yakima            WA    0:24:36.74 7:55    55  1        F 55-59  
12    4329 KHOI DUONG                M      Seattle           WA    0:25:36.16 8:14    39  2        M 35-39  
13    4367 Jeff Holliday             M      Seattle           WA    0:27:11.09 8:45    34  4        M 30-34  
14    4370 Alyssa Huang              F      SEATTLE           WA    0:27:24.57 8:49    35  1        F 35-39  
15    4417 Jess Collica              F      Kirkland          WA    0:27:41.74 8:55    32  3        F 30-34  
16    4409 Kelsey Rudd               F      Seattle           WA    0:27:47.01 8:57    35  2        F 35-39  
17    4404 Anna Buckingham           F      Shoreline         WA    0:27:51.88 8:58    40  1        F 40-44  
18    4430 Elizabeth Martinez        F      Fort Lewis        WA    0:28:35.55 9:12    33  4        F 30-34  
19    4397 Carol Coram               F      Seattle           WA    0:29:03.02 9:21    70  1        F 70-74  
20    4357 Jonathan Montoya          M      Mountlake Terrace WA    0:29:05.15 9:22    27  2        M 25-29  
21    4316 Brenda Gonzalez           F      Kent              WA    0:29:06.88 9:22    22  1        F 20-24  
22    4416 Ngaio Lace                F      Lynnwood          WA    0:29:09.28 9:23    23  2        F 20-24  
23    4391 Karessa Woelke            F      Lynnwood          WA    0:29:25.23 9:28    33  5        F 30-34  
24    4307 Angela Hill               F      Cashmere          WA    0:30:32.03 9:50    53  1        F 50-54  
25    4306 Kale Hill                 M      Cashmere          WA    0:30:32.73 9:50    50  1        M 50-54  
26    4389 Paola Vallejo             F      Lynnwood          WA    0:30:58.58 9:58    29  2        F 25-29  
27    4402 Tracy Perregaux           F      Kent              WA    0:31:25.02 10:07   52  2        F 50-54  
28    4388 Amanda Habben             F      Everett           WA    0:31:44.68 10:13   30  6        F 30-34  
29    4426 Sheila Gruner             F      Snohomish         WA    0:32:02.87 10:19   58  2        F 55-59  
30    4449 Carrie Stewart            F      Seattle           WA    0:33:05.31 10:39   56  3        F 55-59  
31    4337 Liisa Sacks               F      Everett           WA    0:33:36.25 10:49   55  4        F 55-59  
32    4424 Krista Heys               F      Bellevue          WA    0:33:42.63 10:51   47  1        F 45-49  
33    4400 Devin Hill                M      Tacoma            WA    0:33:46.08 10:52   24  1        M 20-24  
34    4403 Nikia Johnson             F      Renton            WA    0:35:25.09 11:24   45  2        F 45-49  
35    4379 Joshua Lange              M      Port Orchard      WA    0:35:30.86 11:26   35  3        M 35-39  
36    4380 Samantha Lange            F      Port Orchard      WA    0:35:31.42 11:26   32  7        F 30-34  
37    4364 Sofia Sanchez Porush      F      Lynnwood          WA    0:35:37.64 11:28   26  3        F 25-29  
38    4365 Haley Dixon               F      Seattle           WA    0:35:38.31 11:28   25  4        F 25-29  
39    4315 Sarah Groat               F      Seattle           WA    0:35:44.09 11:30   30  8        F 30-34  
40    4450 Mark Stewart              M      Seattle           WA    0:36:30.73 11:45   60  1        M 60-64  
41    4401 Prabjot Virk              F      Tacoma            WA    0:36:34.06 11:46   24  3        F 20-24  
42    4354 Jaime Settle              F      University Place  WA    0:36:38.54 11:48   38  3        F 35-39  
43    4334 STACEY MORALES            F      Bellevue          WA    0:36:56.97 11:54   50  3        F 50-54  
44    4323 Wilca Gallagher           F      Bellevue          WA    0:37:56.91 12:13   60  1        F 60-64  
45    4328 Christina Zawaideh        F      Everett           WA    0:38:22.04 12:21   35  4        F 35-39  
46    4327 Annie Lace                F      Lynnwood          WA    0:38:48.71 12:30   25  5        F 25-29  
47    4324 Esperanza Brand           F      Tacoma            WA    0:40:14.84 12:57   62  2        F 60-64  
48    4414 Amber Rogers              F      steilacoom        WA    0:40:43.17 13:06   43  2        F 40-44  
49    4415 Kirana Phondotwaragon     F      Woodinville       WA    0:40:43.57 13:07   50  4        F 50-54  
50    4338 Jason Sacks               M      Everett           WA    0:41:22.52 13:19   55  1        M 55-59  
51    4418 Hannah Bauer              F      Renton            WA    0:41:29.38 13:21   28  6        F 25-29  
52    4433 Dorothy Pomroy            F      Seattle           WA    0:42:14.18 13:36   45  3        F 45-49  
53    4442 Jenny Seay                F      Seattle           WA    0:43:30.52 14:00   42  3        F 40-44  
54    4381 Jaclyn Olivas             F      Yakima            WA    0:44:26.16 14:18   25  7        F 25-29  
55    4406 Laura Hawk                F      Auburn            WA    0:44:30.75 14:20   58  5        F 55-59  
56    4407 Libby Catalinch           F      Tacoma            WA    0:44:32.06 14:20   61  3        F 60-64  
57    4420 Lindsey DeGroot           F      Maple Valley      WA    0:44:38.61 14:22   27  8        F 25-29  
58    4419 Mary Hernandez            F      Renton            WA    0:44:40.50 14:23   27  9        F 25-29  
59    4318 Marsha Nelson             F      Bonney Lake       WA    0:44:44.67 14:24   72  2        F 70-74  
60    4408 Janey Mattson             F      Tacoma            WA    0:44:48.42 14:25   70  3        F 70-74  
61    4314 Theresa Strawn            F      Tacoma            WA    0:44:48.65 14:25   60  4        F 60-64  
62    4336 Cynthia Bell-Brazeal      F      Lake Tapps        WA    0:45:01.33 14:29   57  6        F 55-59  
63    4432 Cameron Moyer             M      Renton            WA    0:45:27.71 14:38   31  5        M 30-34  
64    4405 Chris Hicks-Davis         F      Everett           WA    0:45:57.42 14:48   44  4        F 40-44  
65    4347 A. Maldonado              F      Tacoma            WA    0:45:59.72 14:48   8   1        F 5-9    
66    4353 Cindy Jacobs              F      Edmonds           WA    0:46:02.63 14:49   68  1        F 65-69  
67    4345 Leah Alpine               F      Seattle           WA    0:46:02.74 14:49   33  9        F 30-34  
68    4362 A. Hollis                 F      Renton            WA    0:46:27.62 14:57   11  1        F 10-14  
69    4363 Isaiah Hollis             M      Renton            WA    0:46:28.83 14:58   13  1        M 10-14  
70    4454 Kristi Pimentel           F      Seattle           WA    0:46:37.64 15:00   44  5        F 40-44  
71    4360 Anthony Hollis            M      Renton            WA    0:46:38.75 15:01   51  2        M 50-54  
72    4359 Amber Saxby               F      Renton            WA    0:46:39.55 15:01   44  6        F 40-44  
73    4435 Annette Mercedes          F      Seattle           WA    0:48:45.53 15:42   39  5        F 35-39  
74    4386 Marides Eizel Sibal       F      Seattle           WA    0:48:50.42 15:43   31  10       F 30-34  
75    4411 Mary Vu                   F      Woodinville       WA    0:49:57.85 16:05   36  6        F 35-39  
76    4325 Jack Cusumano             M      Woodinvile        WA    0:49:57.94 16:05   30  6        M 30-34  
77    4385 Aerah Caperlac            F      Kent              WA    0:51:25.69 16:33   31  11       F 30-34  
78    4383 May Divina                F      Kent              WA    0:51:25.93 16:33   25  10       F 25-29  
79    4340 Reagan Campbell           F      Marysville        WA    0:52:07.27 16:47   21  4        F 20-24  
80    4339 Shauna Northrup           F      Everett           WA    0:52:07.76 16:47   34  12       F 30-34  
81    4349 Eileen Hamling            F      AUBURN            WA    0:52:08.55 16:47   53  5        F 50-54  
82    4350 Jayne Smith               F      Kent              WA    0:52:10.93 16:48   61  5        F 60-64  
83    4322 Christpher Pruitt-Escobar M      Mountlake Terrace WA    0:53:00.19 17:04   15  2        M 15-19  
84    4321 Nicolás Pruitt-Escobar   M      Mountlake Terrace WA    0:53:00.81 17:04   18  3        M 15-19  
85    4427 Joanie Chang              F      BELLEVUE          WA    0:53:04.16 17:05   47  4        F 45-49  
86    4343 Erika Ferreri             F      Everrett          WA    0:53:05.99 17:05   42  7        F 40-44  
87    4342 Kimberly Guerin           F      Everrett          WA    0:53:06.43 17:06   54  6        F 50-54  
88    4366 O. Chang                  F      Mukilteo          WA    0:54:23.93 17:31   10  2        F 10-14  
89    4326 Kunmanee Bubphamanee      F      Seattle           WA    0:54:49.11 17:39   25  11       F 25-29  
90    4346 A. Alpine-Rivas           F      Seattle           WA    0:55:00.08 17:42   9   2        F 5-9    
91    4312 Anna Hofmann              F      Kent              WA    0:55:01.80 17:43   25  12       F 25-29  
92    4313 Melissa Hofmann           F      Kent              WA    0:55:02.13 17:43   58  7        F 55-59  
93    4320 Josh Pruitt               M      Mountlake Terrace WA    0:55:27.32 17:51   42  2        M 40-44  
94    4319 Patty Escobar de Pruitt   F      Mountlake Terrace WA    0:55:28.78 17:51   18  1        F 15-19  
95    4398 Julie Redd                F      Kent              WA    0:56:48.73 18:17   52  7        F 50-54  
96    4331 Jason Ladely              M      Puyallup          WA    0:57:46.12 18:36   46  1        M 45-49  
97    4332 Ashleigh Ladely           F      Puyallup          WA    0:58:23.98 18:48   16  2        F 15-19  
98    4333 Jordan Ladely             M      Puyallup          WA    0:58:24.60 18:48   13  2        M 10-14  
99    4330 Tami Ladely               F      Puyallup          WA    0:58:25.55 18:48   44  8        F 40-44  
100   4440 James Tripp               M      Tacoma            WA    0:59:23.25 19:07   40  3        M 40-44  
101   4441 Javesh Narayan            M      Tacoma            WA    0:59:23.36 19:07   13  3        M 10-14  
102   4395 Uma Narayan               F      Tacoma            WA    0:59:23.55 19:07   33  13       F 30-34  
103   4445 Mary Green                F      Federal Way       WA    1:00:43.12 19:33   34  14       F 30-34  
104   4446 Carol Sanders             F      Seattle           WA    1:00:43.17 19:33   52  8        F 50-54  
105   4423 M. Salzmann               M      Mercer Island     WA    1:01:01.00 19:38   10  4        M 10-14  
106   4422 Sabina Salzmann           F      Mercer Island     WA    1:01:07.80 19:41   14  3        F 10-14  
107   4421 Anjanette Gonzales        F      Mercer Island     WA    1:01:09.70 19:41   47  5        F 45-49  
108   4344 Griffin Spiegelberg       M      Snohomish         WA    1:01:58.63 19:57   16  4        M 15-19  
109   4429 Holly Hooper              F      Snohomish         WA    1:01:59.67 19:57   36  7        F 35-39  
110   4361 Sherrl Kite               F      Everett           WA    1:02:37.94 20:10   56  8        F 55-59  
111   4369 Nancy Trejo               F      Everett           WA    1:02:38.94 20:10   49  6        F 45-49  
112   4453 Jonathan Ortiz Candelaria M      Kent              WA    1:03:19.79 20:23   17  5        M 15-19  
113   4451 Carmen H Candelaria       F      Kent              WA    1:03:30.39 20:26   52  9        F 50-54  
114   4452 Heidi N Ortiz             F      Kent              WA    1:03:33.59 20:27   21  5        F 20-24  
115   4448 Caroline Pomada           F      Lake Stevens      WA    1:04:05.70 20:38   41  9        F 40-44  
116   4447 Griffin Pomada            M      Lake Stevens      WA    1:04:06.40 20:38   40  4        M 40-44  
117   4413 MyPhuong Le               F      Bothell           WA    1:07:11.96 21:38   61  6        F 60-64  
118   4425 Stacey Mcvay              F      Everett           WA    1:10:44.56 22:46   53  10       F 50-54  
119   4376 E. Armendariz             F      Olympia           WA    1:10:45.47 22:46   10  4        F 10-14  
120   4374 I. DeCelle                F      Olympia           WA    1:10:45.59 22:47   10  5        F 10-14  
121   4375 A. Armendariz             F      Olympia           WA    1:11:08.28 22:54   12  6        F 10-14  
122   4335 Cecelia Galarneau         F      Everett           WA    1:11:20.59 22:58   29  13       F 25-29  
123   4438 Nelzon Kristoffer Divina  M      kent              WA    1:11:35.58 23:03   23  2        M 20-24  
124   4382 Rex Ann Corilla           F      kent              WA    1:11:39.36 23:04   27  14       F 25-29  
125   4394 Stefanie Buxel            F      Port Orchard      WA    1:13:56.70 23:48   31  15       F 30-34  
126   4355 Jamie Hackiewicz          F      Puyallup          WA    1:23:05.87 26:45   34  16       F 30-34  
127   4358 Hannah Segobia            F      Enumclaw          WA    1:23:08.01 26:45   34  17       F 30-34  
128   4434 Janelle Ho                F      Maple Valley      WA    1:23:28.71 26:52   35  8        F 35-39  
129   4348 Jennifer Crooks           F      Maple Valley      WA    1:23:29.21 26:52   44  10       F 40-44  
130   4428 Brittany Robinson         F      Everett           WA    2:54:19.59 56:07   37  9        F 35-39  
131   4393 Rhonda Zuick              F      Port Orchard      WA    5:17:28.78 1:42:11 64  7        F 60-64  
132   4392 Jaime Hansen              F      Port Orchard      WA    5:17:30.51 1:42:12 31  18       F 30-34  
133   4378 DeVaunte’ Shelton       M      Olympia           WA    5:20:11.40 1:43:04 28  3        M 25-29  
134   4373 Tamara Garcia             F      Olympia           WA    5:26:25.90 1:45:04 42  11       F 40-44  
135   4377 Alysia Smith              F      Olympia           WA    5:26:40.73 1:45:09 24  6        F 20-24  
136   4371 Yvette DeCelle            F      Olympia           WA    5:56:31.94 1:54:45 36  10       F 35-39  


Overall Winners
Place Name             Bib  Age Gender Location        Time     
===== ================ ==== === ====== =============== ======== 
1     Timur Alperovich 4368 34  M      Seattle WA US   19:39.14 
2     Joseph Smith     4317 44  M      Shoreline WA US 20:10.08 
3     Ryan McIrvin     4399 38  M      Renton WA US    20:15.81 


Female 5-9
Place Name            Bib  Age Overall Location      Time     
===== =============== ==== === ======= ============= ======== 
1     A. Maldonado    4347 8   65      Tacoma WA US  45:59.72 
2     A. Alpine-Rivas 4346 9   90      Seattle WA US 55:00.08 


Male 10-14
Place Name           Bib  Age Overall Location            Time       
===== ============== ==== === ======= =================== ========== 
1     Isaiah Hollis  4363 13  69      Renton WA US        46:28.83   
2     Jordan Ladely  4333 13  98      Puyallup WA US      58:24.60   
3     Javesh Narayan 4441 13  101     Tacoma WA US        59:23.36   
4     M. Salzmann    4423 10  105     Mercer Island WA US 1:01:01.00 


Female 10-14
Place Name            Bib  Age Overall Location            Time       
===== =============== ==== === ======= =================== ========== 
1     A. Hollis       4362 11  68      Renton WA US        46:27.62   
2     O. Chang        4366 10  88      Mukilteo WA US      54:23.93   
3     Sabina Salzmann 4422 14  106     Mercer Island WA US 1:01:07.80 
4     E. Armendariz   4376 10  119     Olympia WA US       1:10:45.47 
5     I. DeCelle      4374 10  120     Olympia WA US       1:10:45.59 


Male 15-19
Place Name                      Bib  Age Overall Location                Time       
===== ========================= ==== === ======= ======================= ========== 
1     Hayden Goldberg           4352 17  10      Kirkland WA US          23:56.32   
2     Christpher Pruitt-Escobar 4322 15  83      Mountlake Terrace WA US 53:00.19   
3     Nicolás Pruitt-Escobar   4321 18  84      Mountlake Terrace WA US 53:00.81   
4     Griffin Spiegelberg       4344 16  108     Snohomish WA US         1:01:58.63 
5     Jonathan Ortiz Candelaria 4453 17  112     Kent WA US              1:03:19.79 


Female 15-19
Place Name                    Bib  Age Overall Location                Time     
===== ======================= ==== === ======= ======================= ======== 
1     Patty Escobar de Pruitt 4319 18  94      Mountlake Terrace WA US 55:28.78 
2     Ashleigh Ladely         4332 16  97      Puyallup WA US          58:23.98 


Male 20-24
Place Name                     Bib  Age Overall Location     Time       
===== ======================== ==== === ======= ============ ========== 
1     Devin Hill               4400 24  33      Tacoma WA US 33:46.08   
2     Nelzon Kristoffer Divina 4438 23  123     kent WA US   1:11:35.58 


Female 20-24
Place Name            Bib  Age Overall Location         Time       
===== =============== ==== === ======= ================ ========== 
1     Brenda Gonzalez 4316 22  21      Kent WA US       29:06.88   
2     Ngaio Lace      4416 23  22      Lynnwood WA US   29:09.28   
3     Prabjot Virk    4401 24  41      Tacoma WA US     36:34.06   
4     Reagan Campbell 4340 21  79      Marysville WA US 52:07.27   
5     Heidi N Ortiz   4452 21  114     Kent WA US       1:03:33.59 


Male 25-29
Place Name                Bib  Age Overall Location                Time       
===== =================== ==== === ======= ======================= ========== 
1     Chris Eby           4341 29  7       Seattle WA US           22:44.51   
2     Jonathan Montoya    4357 27  20      Mountlake Terrace WA US 29:05.15   
3     DeVaunte’ Shelton 4378 28  133     Olympia WA US           5:20:11.40 


Female 25-29
Place Name                 Bib  Age Overall Location       Time     
===== ==================== ==== === ======= ============== ======== 
1     Linsey Sullivan      4437 29  6       Seattle WA US  22:40.86 
2     Paola Vallejo        4389 29  26      Lynnwood WA US 30:58.58 
3     Sofia Sanchez Porush 4364 26  37      Lynnwood WA US 35:37.64 
4     Haley Dixon          4365 25  38      Seattle WA US  35:38.31 
5     Annie Lace           4327 25  46      Lynnwood WA US 38:48.71 


Male 30-34
Place Name             Bib  Age Overall Location       Time     
===== ================ ==== === ======= ============== ======== 
1     Timur Alperovich 4368 34  1       Seattle WA US  19:39.14 
2     Karl Neumann     4436 31  8       Seattle WA US  23:00.69 
3     Luis Zurita      4390 31  9       Lynnwood WA US 23:25.58 
4     Jeff Holliday    4367 34  13      Seattle WA US  27:11.09 
5     Cameron Moyer    4432 31  63      Renton WA US   45:27.71 


Female 30-34
Place Name               Bib  Age Overall Location            Time     
===== ================== ==== === ======= =================== ======== 
1     Nicole Berlin      2227 32  4       Bellingham WA US    21:31.35 
2     Jessica Schroeder  4410 34  5       Mercer Island WA US 22:07.86 
3     Jess Collica       4417 32  15      Kirkland WA US      27:41.74 
4     Elizabeth Martinez 4430 33  18      Fort Lewis WA US    28:35.55 
5     Karessa Woelke     4391 33  23      Lynnwood WA US      29:25.23 


Male 35-39
Place Name         Bib  Age Overall Location           Time     
===== ============ ==== === ======= ================== ======== 
1     Ryan McIrvin 4399 38  3       Renton WA US       20:15.81 
2     KHOI DUONG   4329 39  12      Seattle WA US      25:36.16 
3     Joshua Lange 4379 35  35      Port Orchard WA US 35:30.86 


Female 35-39
Place Name               Bib  Age Overall Location               Time     
===== ================== ==== === ======= ====================== ======== 
1     Alyssa Huang       4370 35  14      SEATTLE WA US          27:24.57 
2     Kelsey Rudd        4409 35  16      Seattle WA US          27:47.01 
3     Jaime Settle       4354 38  42      University Place WA US 36:38.54 
4     Christina Zawaideh 4328 35  45      Everett WA US          38:22.04 
5     Annette Mercedes   4435 39  73      Seattle WA US          48:45.53 


Male 40-44
Place Name           Bib  Age Overall Location                Time       
===== ============== ==== === ======= ======================= ========== 
1     Joseph Smith   4317 44  2       Shoreline WA US         20:10.08   
2     Josh Pruitt    4320 42  93      Mountlake Terrace WA US 55:27.32   
3     James Tripp    4440 40  100     Tacoma WA US            59:23.25   
4     Griffin Pomada 4447 40  116     Lake Stevens WA US      1:04:06.40 


Female 40-44
Place Name              Bib  Age Overall Location         Time     
===== ================= ==== === ======= ================ ======== 
1     Anna Buckingham   4404 40  17      Shoreline WA US  27:51.88 
2     Amber Rogers      4414 43  48      steilacoom WA US 40:43.17 
3     Jenny Seay        4442 42  53      Seattle WA US    43:30.52 
4     Chris Hicks-Davis 4405 44  64      Everett WA US    45:57.42 
5     Kristi Pimentel   4454 44  70      Seattle WA US    46:37.64 


Male 45-49
Place Name         Bib  Age Overall Location       Time     
===== ============ ==== === ======= ============== ======== 
1     Jason Ladely 4331 46  96      Puyallup WA US 57:46.12 


Female 45-49
Place Name               Bib  Age Overall Location            Time       
===== ================== ==== === ======= =================== ========== 
1     Krista Heys        4424 47  32      Bellevue WA US      33:42.63   
2     Nikia Johnson      4403 45  34      Renton WA US        35:25.09   
3     Dorothy Pomroy     4433 45  52      Seattle WA US       42:14.18   
4     Joanie Chang       4427 47  85      BELLEVUE WA US      53:04.16   
5     Anjanette Gonzales 4421 47  107     Mercer Island WA US 1:01:09.70 


Male 50-54
Place Name           Bib  Age Overall Location       Time     
===== ============== ==== === ======= ============== ======== 
1     Kale Hill      4306 50  25      Cashmere WA US 30:32.73 
2     Anthony Hollis 4360 51  71      Renton WA US   46:38.75 


Female 50-54
Place Name                  Bib  Age Overall Location          Time     
===== ===================== ==== === ======= ================= ======== 
1     Angela Hill           4307 53  24      Cashmere WA US    30:32.03 
2     Tracy Perregaux       4402 52  27      Kent WA US        31:25.02 
3     STACEY MORALES        4334 50  43      Bellevue WA US    36:56.97 
4     Kirana Phondotwaragon 4415 50  49      Woodinville WA US 40:43.57 
5     Eileen Hamling        4349 53  81      AUBURN WA US      52:08.55 


Male 55-59
Place Name        Bib  Age Overall Location      Time     
===== =========== ==== === ======= ============= ======== 
1     Jason Sacks 4338 55  50      Everett WA US 41:22.52 


Female 55-59
Place Name                 Bib  Age Overall Location        Time     
===== ==================== ==== === ======= =============== ======== 
1     Kristelle Harrington 4396 55  11      Yakima WA US    24:36.74 
2     Sheila Gruner        4426 58  29      Snohomish WA US 32:02.87 
3     Carrie Stewart       4449 56  30      Seattle WA US   33:05.31 
4     Liisa Sacks          4337 55  31      Everett WA US   33:36.25 
5     Laura Hawk           4406 58  55      Auburn WA US    44:30.75 


Male 60-64
Place Name         Bib  Age Overall Location      Time     
===== ============ ==== === ======= ============= ======== 
1     Mark Stewart 4450 60  40      Seattle WA US 36:30.73 


Female 60-64
Place Name            Bib  Age Overall Location       Time     
===== =============== ==== === ======= ============== ======== 
1     Wilca Gallagher 4323 60  44      Bellevue WA US 37:56.91 
2     Esperanza Brand 4324 62  47      Tacoma WA US   40:14.84 
3     Libby Catalinch 4407 61  56      Tacoma WA US   44:32.06 
4     Theresa Strawn  4314 60  61      Tacoma WA US   44:48.65 
5     Jayne Smith     4350 61  82      Kent WA US     52:10.93 


Female 65-69
Place Name         Bib  Age Overall Location      Time     
===== ============ ==== === ======= ============= ======== 
1     Cindy Jacobs 4353 68  66      Edmonds WA US 46:02.63 


Female 70-74
Place Name          Bib  Age Overall Location          Time     
===== ============= ==== === ======= ================= ======== 
1     Carol Coram   4397 70  19      Seattle WA US     29:03.02 
2     Marsha Nelson 4318 72  59      Bonney Lake WA US 44:44.67 
3     Janey Mattson 4408 70  60      Tacoma WA US      44:48.42 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.